PROJEKT IV. Loď Ružínka

https://kosice.korzar.sme.sk/c/23029536/vyletna-vodikova-lod-bude-jazdit-na-ruzine-alebo-sirave-planuje-zupan-trnka.html

VÝLETNÁ LOĎ RUŽÍNKA

STRUČNÝ OPIS PROJEKTU - SÚČASŤ PROJEKTU PANENSKÁ TURISTIKA

Vyhliadková plavba na priehrade Ružín.

Zámerom je preprava max 40 osôb vo forme vyhliadkovej plavby. Tato činnosť je na Ružíne žiadaná a neubližuje prírode. Cieľom je zakúpenie vyhliadkovej lode na elektrický FOTOVOLTAICKÝ pohon. Nakoľko sa priehrada nachádza v blízkosti dvoch veľkých miest PO a KE je silný predpoklad využívania tejto atrakcie. Aktivitou je preplavba po 2x12 km dlhej priehrade, previesť rodičov s deťmi, školy a návštevníkov s náučným výkladom o histórii a poslaní priehrady a 5. stupňom ochrany okolitej prírody ( preto elektrická lod).

Atraktívna a náučná preplavba by mala nástupnú stanicu a občerstvenie na "Počkaj beach" s preplavbou 12 km a medzipristátím pri "Penzióne Hámre" a späť, prípadne podľa objednanej požiadavky. Je tu možnosť vytvorenia 8. sezónnych pracovných miest pre lokálnu komunitu. Vytvorenie 2x Infocentrum na propagáciu celého okolia priehrady a regiónu Košice. Prekvapením pre návštevníkov do 10 r. bude vstupenka raz zakúpená platná aj v ZOO  2x a Botanická záhrada za účelom budovania lásky k prírode v tejto kategórii. Na základe dohody s SVP o prenajme účelových ciest vie byť k dispozícii unikátny program.

CHARAKTERISTIKA PROJEKTU:

Touto atrakciou sa rozšíri a zatraktívni život na priehrade. Myšlienka sa zrodila

podľa realizovaného projektu v CZ - https://elektrolodharta.cz/sluzby/

Je veľmi veľa návštevníkov ktorí poznajú Ružín iba okrajovo a nie je im umožnené ukázať nádhernú prírodu celého Ružína s nádherným Sivcom v 5. stupni ochrany. Týmto projektom OZRP má záujem rozbehnúť cestovný ruch v segmente na východe ojedinelom.

CIEĽOVÉ SKUPINY

Prínos projektu pre tieto skupiny a predpokladaný počet jednotlivcov, na ktorých bude mať projekt dopad. 

Túto myšlienku podporujú aj starostovia obcí.

Cieľom projektu sú v prvom rade školy základné až stredné, obyvatelia Košíc a Prešova, obyvatelia Hnileckého údolia ako aj údolia Hornádu. Napokon turisti SK a zahraničie. Ak sa spoji turistika s náučnými chodníkmi s plavbou tak ako loď na Domaši ktorá má vypredané plavby celú sezónu, tak aj táto atrakcia musí mať dlhodobo mimoriadny úspech aj za pomoci štvorvstupenky ( 2x ZOO, Bot. záhr. a Loď OZRP )

Dopad na jednotlivcov z pohľadu záujmu bude obrovský už len z titulu, že sa jedná o loď elektrickú a v číselnom vyjadrení sa bude jednať o tisícky za rok. OZRP sa nebráni aby prevádzkovateľ lode bola obec.

PROJEKTY LODE

Plne elektrická - fotovolaicka loď, katamaranového typu, bezbarierová, možnosť prepravy bicyklov, rýchlosť 7-8 km/hod, 40 miestna, 1x WC a pult na občerstvenie. Vyrobca PL.


Vytvorte si webové stránky zdarma!